شرکت سیال ابزاردقیق میهن (سام)  که از شرکتهای دانش بنیان ثبت شده در وزارت علوم ،تحقیقات و فناوری می باشد؛ درکمال افتخار اعلام می دارد در سایه الطاف الهی و رهنمودهای مدیران ارشد کشور و همت بالای کارشناسان فنی خود موفق به طراحی، تست وتولید انواع تجهیزات آنالیز و کنترل پارامتر های کیفی آب و انواع تجهیزات گاز دتکتور مورد استفاده در صنایع مختلف کشور گردیده است.

 ساخت سنسورهای کیفی و دانش و تکنولوژی بکار رفته در آنها بسیار پیچیده و حساس می باشد که کارشناسان فنی این شرکت با سابقه ای بالغ بر 15 سال مفتخر به تولید این سنسورها شده اند.

محصولات تولیدی این شرکت با استانداردهای بسیار بالای صنعتی و تکنولوژی صد در صد بومی تهیه شده که صد ها دستگاه از آن درصنایع  آب و فاضلاب 28 استان کشور نظیرتهران، قم، گیلان،قزوین، کرمان، خراسان رضوی (مشهد)، فارس (شیراز)و.. وصنایع نیروگاهی مانند نیروگاه اتمی بوشهر، شهید مفتح همدان وصنایع پتروشیمی مثل پتروشیمی کرمانشاه،پتروشیمی خراسان، پتروشیمی فجر،پتروشیمی مبین و... نیز  با موفقیت نصب و راه اندازی شده و دارای تاییدیه است.

تجهیزاتی نظیر آنالایزر کلر باقیمانده ، آنالایزرهدایت الکتریکی آب ، آنالایزر کدورت، آنالایزرPH ،آنالایزر آنلاین چند کاناله و نیز انواع مودمهای ارتباطی(IEC104-MODBUS-TCP) وآشکارساز های گازهای مختلف (Gas Detection Device) محصولات این شرکت می باشند؛که با قیمت کاملا رقابتی و یک سال گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش  قابل ارائه هستند.

شایان ذکر است شرکت سیال ابزار دقیق میهن (دانش بنیان) دارای پروانه بهره برداری دانش بنیان در زمینه تولید آنالیزورهای کیفی آب از وزارت صنعت،معدن و تجارت می باشد.

همچنین این شرکت با ارائه مستندات تولید و ممیزیهای انجام شده از سوی نمایندگان و کارشناسان وزارت صمت موفق به ورود در وندورلیست توانمندیهای تولیدی کشور گردیده است .

محصولات این شرکت دارای استاندارد صنعتی اروپایی IEC-61326.1 صادره از آزمایشگاه های صنایع انرژی ایران(EPIL)  و همچنین مجوز فناوری (پارک علم و فناوری گیلان) ومعاونت علمی فناوری ریاست جمهوری کارگروه دانش بنیان نیز می باشد.

لازم به توضیح است که محصولات این شرکت در کشور جمهوری آذربایجان (تصفیه خانه جیران باتان) نصب شده و مورد پایش قرار گرفته است و پس از پایش 2 ساله، در مقایسه با برندآلمانی ENDRESS & HAUSER دارای تاییدیه ای مبنی بر پایداری کالیبراسیون و صحت اندازه گیری بالاتر بوده است.